KONST / Litografier / Färglitografi 11554100
nr 1155 4100
Siri Derkert
(1888-1973), Sverige
Färglitografi, Flicka med katt, signerad och numrerad 90/110, motivet: 66x47
Siri Derkert, svensk målare och grafiker född 1888 i Stockholm, död 1973.
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
måndag 15 januari 2018
kl 20:43:50
500 kr
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
Siri Derkert
Läs mer om Siri Derkert